0314.500HXP | Littelfuse
Microfuse 6.3 x 32 mm, 500 mA, F, 125 V (DC), 250 V (AC), 35 A breaking capacity, 0314.500HXP
Order No.: 74P9822
EAN: 4099891866877
MPN:
0314.500HXP
Series: 314
0314.500HXP Littelfuse Micro Fuses
Subject to prior sale
100 pcs.
Fast-acting fuse, 0314.500HXP, Littelfuse
Version microfuse
Design 6.3 x 32 mm
Enclosure ceramic tube
Rated current 500 mA
Tripping characteristics F
Rated voltage (DC) 125 V
Rated voltage (AC) 250 V
Breaking capacity 35 A
Length 31.75 mm
diameter 6.35 mm