021906.3MXAP | Littelfuse
Microfuse 5 x 20 mm, 6.3 A, T, 250 V (AC), 150 A breaking capacity, 021906.3MXAP
Order No.: 55P3833
EAN: 4099889098082
MPN:
021906.3MXAP
Series: 219XA
021906.3MXAP Littelfuse Micro Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 1,000 pcs. - if ordered today
1000 pcs.
Fuse, 021906.3MXAP, Littelfuse
5×20 mm time-lag glass body cartridge fuse designed to IEC specification.
Version microfuse
Design 5 x 20 mm
Enclosure glass tube
Rated current 6.3 A
Tripping characteristics T
Rated voltage (AC) 250 V
Breaking capacity 150 A
Length 20 mm
diameter 5.2 mm