0154630DR | Littelfuse
SMD fuse 9.73 x 5.03 mm, 630 mA, FF, 125 V (DC), 125 V (AC), 50 A breaking capacity, 0154630DR
Order No.: 55P2611
EAN: 4099889096668
MPN:
0154630DR
Series: 154
0154630DR Littelfuse Micro Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
1500 pcs.
SMD-Fuse, 0154.630DR, Littelfuse
Features
  • Easy fuse replacement
  • Wide range of current
  • 260°C reflow capable fuseholder
  • Very fast-acting
Applications
  • Holder for nano fuses
  • For fluctuating temperatures
Version SMD fuse
Design 9.73 x 5.03 mm
Enclosure SMD
Rated current 630 mA
Tripping characteristics FF
Rated voltage (DC) 125 V
Rated voltage (AC) 125 V
Breaking capacity 50 A
Length 9.73 mm
Width 5.03 mm
Height 3.81 mm