0154.500DR | Littelfuse
SMD fuse 9.73 x 5.03 mm, 500 mA, FF, 125 V (DC), 125 V (AC), 50 A breaking capacity, 0154.500DR
Order No.: 49G208
EAN: 4099889092530
MPN:
0154.500DR
Series: 154
0154.500DR Littelfuse Micro Fuses
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 9 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
SMD-Fuse, 0154.500DR,LITTELFUSE
Features
  • Easy fuse replacement
  • Miniature size
  • Wide operating temperature range
  • High breaking capacity
Version SMD fuse
Design 9.73 x 5.03 mm
Enclosure SMD
Rated current 500 mA
Tripping characteristics FF
Rated voltage (DC) 125 V
Rated voltage (AC) 125 V
Breaking capacity 50 A
Length 9.73 mm
Width 5.03 mm
Height 3.81 mm