0154.500DRTL | Littelfuse
SMD fuse 9.73 x 5.03 mm, 500 mA, T, 125 V (DC), 125 V (AC), 50 A breaking capacity, 0154.500DRTL
Order No.: 74P8071
EAN: 4099891849368
MPN:
0154.500DRTL
Series: 154
0154.500DRTL Littelfuse Micro Fuses
1500 pcs.
SMD-Fuse, 0154.500DRTL, Littelfuse
Features
  • Easy fuse replacement
  • Miniature size
  • RoHS compliant and Halogen free
  • Low fuse temperature re-rating
  • Wide operating temperature range
Version SMD fuse
Design 9.73 x 5.03 mm
Enclosure SMD
Rated current 500 mA
Tripping characteristics T
Rated voltage (DC) 125 V
Rated voltage (AC) 125 V
Breaking capacity 50 A
Length 9.73 mm
Width 5.03 mm
Height 3.81 mm