0154.080DRL | Littelfuse
SMD fuse 9.73 x 5.03 mm, 80 mA, FF, 125 V (DC), 125 V (AC), 50 A breaking capacity, 0154.080DRL
Order No.: 74P8066
EAN: 4099891849313
MPN:
0154.080DRL
Series: 154
0154.080DRL Littelfuse Micro Fuses
1500 pcs.
SMD-Fuse, 0154.080DRL, Littelfuse
Version SMD fuse
Design 9.73 x 5.03 mm
Enclosure SMD
Rated current 80 mA
Tripping characteristics FF
Rated voltage (DC) 125 V
Rated voltage (AC) 125 V
Breaking capacity 50 A
Length 9.73 mm
Width 5.03 mm
Height 3.81 mm