KG32A.T303.E | Kraus & Naimer
Load-break switch, rotary actuator, 3 pole, 690 V, front mounting, KG32A.T303.E
Order No.: 06N5892
EAN: 4099889296303
MPN:
KG32A.T303.E
Series: KG
KG32A.T303.E Kraus & Naimer Circuit Breakers Image 1
KG32A.T303.E Kraus & Naimer Circuit Breakers Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
5 pcs.
10 pcs.
25 pcs.
50 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Load disconnect switches, type Kraus & Naimer KG.
To IEC/EN 60947, IEC/EN 60204, VDE 0660 and VDE 0113, 3-pole. Four-hole front-panel mounting; Degree of protection: IP 66. Front labeling: 0-I. Black toggle lever. Insulation voltage (mains with grounded star point only): 690 V. Overvoltage category: III. Degree of soiling: 3. Fine-wire cross-section with wire end ferrule: max. 4.0 mm².
Technical attributes (type, continuous current, breaking capacity (3 x 380 V/440 V), front-panel size, mounting depth): KG32A T303 E, 32 A, 11 kW, 48 x 48, 53.8 mm
Technical specifications
Filter Property Value
Product type load-break switch
Pin number 3 pole
Actuator rotary actuator
Assembly front mounting
Isolation voltage 690 V