SMT-R330-1.0 | Isabellenhütte
Resistor, metal foil, SMD 2817, 330 mΩ, 7 W, ±1 %, SMT-R330-1.0
Order No.: 09E504
EAN: 4099879203250
MPN:
SMT-R330-1.0
Series: SMT
SMT-R330-1.0 Isabellenhütte SMD Resistors Image 1
SMT-R330-1.0 Isabellenhütte SMD Resistors Image 2
SMT-R330-1.0 Isabellenhütte SMD Resistors Image 3
Image may differ
Available: 6,581 pcs.
Subject to prior sale
SMD precision resistor, size 2817, 2.0 to 5.0 W, tolerance 1.0 %, series ISA-PLAN, type Isabellenhütte SMT.
Load rating 5.0 W.
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 330 mΩ
Tolerance ±1 %
Power 7 W
Design SMD 2817
Temperature coefficient ±100 ppm/K
Technology metal foil
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 170 °C
Length 7.1 mm
Height 0.8 mm