1590ZGRP081 | Hammond
Polyester enclosure, (L x W x H) 81 x 75 x 55 mm, light gray (RAL 7035), IP66, 1590ZGRP081
Order No.: 61H2924
EAN: 4099889535730
MPN:
1590ZGRP081
Series: 1590
1590ZGRP081 Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 27 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
100 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Housing, 1590ZGRP081, Hammond
Enclosure - Fiberglass (3.15" x2.95" x2.17").
Technical specifications
Filter Property Value
Material polyester
Length 81 mm
Width 75 mm
Height 55 mm