1590WTBK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 120 x 80 x 59 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WTBK
Order No.: 61H2669
EAN: 4099889533736
MPN:
1590WTBK
Series: 1590W
1590WTBK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 58 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WTBK, Hammond
Material aluminum
Length 120 mm
Width 80 mm
Height 59 mm