1590WB2BK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 112 x 60 x 38 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WB2BK
Order No.: 61H2612
EAN: 4099889533163
MPN:
1590WB2BK
Series: 1590W
1590WB2BK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 58 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WB2BK, Hammond
Material aluminum
Length 112 mm
Width 60 mm
Height 38 mm