1590WBB2BK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 119 x 94 x 38 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WBB2BK
Order No.: 61H2617
EAN: 4099889533217
MPN:
1590WBB2BK
Series: 1590W
1590WBB2BK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 5 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WBB2BK, Hammond
Material aluminum
Length 119 mm
Width 94 mm
Height 38 mm