1590WG2BK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 100 x 50 x 31 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WG2BK
Order No.: 61H2645
EAN: 4099889533491
MPN:
1590WG2BK
Series: 1590W
1590WG2BK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 1 Week
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WG2BK, Hammond
Material aluminum
Length 100 mm
Width 50 mm
Height 31 mm