1590WFBK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 188 x 188 x 67 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WFBK
Order No.: 61H2642
EAN: 4099889533460
MPN:
1590WFBK
Series: 1590W
1590WFBK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 10 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WFBK, Hammond
Material aluminum
Length 188 mm
Width 188 mm
Height 67 mm