1590WDBK | Hammond
Aluminum die cast enclosure, (L x W x H) 188 x 119 x 56 mm, black (RAL 9005), IP65, 1590WDBK
Order No.: 61H2632
EAN: 4099889533361
MPN:
1590WDBK
Series: 1590W
1590WDBK Hammond General Purpose Enclosures
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 270 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
Die Cast Enclosure, 1590WDBK, Hammond
Material aluminum
Length 188 mm
Width 119 mm
Height 56 mm