7F.50.8.230.3100 | Finder
Filter fan, 230 V, 204 x 204 x 97.5 mm, 100 m³/h, 43 dB, ball bearing, Finder 7F.50.8.230.3100
Order No.: 34G1172
EAN: 8012823360669
MPN:
7F.50.8.230.3100
7F5082303100
7F.50.8.230.3100 Finder Panel-Mount Fans
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 1 Week
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
1 pcs.
Filter fan, 7F.50.8.230.3100, Finder
Filter Fan for electrical cabinets and enclosures 120 V or 230 V.
Features
  • Very low acoustic noise
  • Minimal depth within enclosure
  • Time-saving installation and maintenance
Technical specifications
Filter Property Value
Rated voltage 230 V
Width 204 mm
Height 204 mm
Depth 97.5 mm