3RCC-4R7M-00 | Fastron
Rod core choke, 4.7 µH, 2.5 A, 3RCC-4R7M-00
Order No.: 74D3952
MPN:
3RCC-4R7M-00
Series: 3RCC
3RCC-4R7M-00 Fastron Fixed Inductors Image 1
3RCC-4R7M-00 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 22 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Rod core chokes, type Fastron ..RCC.
Type 3RCC.
Technical specifications
Filter Property Value
Product type rod core choke
Inductance 4.7 µH
DC current 2.5 A
DC resistance 12 mΩ