1812AS-R47K-04 | Fastron
RF choke, SMD, 0.47 µH, 500 mA, 1812AS-R47K-04
Order No.: 87D0945
MPN:
1812AS-R47K-04
Series: 1812AS
1812AS-R47K-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Chip inductance, 1812AS-R47K-04, Fastron
Chip Inductor for RF Applications
Product type RF choke
Inductance 0.47 µH
DC current 500 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.3 Ω
Measuring frequency 100 MHz
Quality Q Q 64
Design SMD
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.4 mm