1812AS-1R5J-01 | Fastron
RF choke, SMD 1812, 1.5 µH, 430 mA, 1812AS-1R5J-01
Order No.: 74D3404
EAN: 4099889009453
MPN:
1812AS-1R5J-01
Series: 1812AS
1812AS-1R5J-01 Fastron Fixed Inductors Image 1
1812AS-1R5J-01 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
Chip inductor for RF applications, type Fastron 1812AS./1812AF.
Size 1812, molded in epoxy resin. Solderable up to max. +260 °C/10 s
With ceramic carrier material, type 1812AS.
Product type RF choke
Inductance 1.5 µH
DC current 430 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 1.6 Ω
Measuring frequency 50 MHz
Quality Q Q 60
Design SMD 1812
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.4 mm