1812AS-100K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1812, 10 µH, 190 mA, 1812AS-100K-01
Order No.: 79D5632
EAN: 4099891561031
MPN:
1812AS-100K-01
Series: 1812AS
1812AS-100K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 473 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
RF inductor, 1812AS-100K-01, Fastron
Applications
  • Mobile telecommunication
  • Automotive subsystems
  • Wireless communication
Product type RF choke
Inductance 10 µH
DC current 190 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 7.7 Ω
Measuring frequency 50 MHz
Quality Q Q 38
Design SMD 1812
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.4 mm