1812AS-R15K-04 | Fastron
RF choke, SMD, 0.15 µH, 1000 mA, 1812AS-R15K-04
Order No.: 87D0950
MPN:
1812AS-R15K-04
Series: 1812AS
1812AS-R15K-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Chip inductance, 1812AS-R15K-04, Fastron
Chip Inductor for RF Applications
Product type RF choke
Inductance 0.15 µH
DC current 1000 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.13 Ω
Measuring frequency 100 MHz
Quality Q Q 68
Design SMD
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.4 mm