1812AS-4R7K-04 | Fastron
RF choke, SMD, 4.7 µH, 230 mA, 1812AS-4R7K-04
Order No.: 87D1001
MPN:
1812AS-4R7K-04
Series: 1812AS
1812AS-4R7K-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Chip inductance, 1812AS-4R7K-04, Fastron
Chip Inductor for RF Applications
Product type RF choke
Inductance 4.7 µH
DC current 230 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 5.4 Ω
Measuring frequency 50 MHz
Quality Q Q 50
Design SMD
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.4 mm