1812AS-100K-04 | Fastron
RF choke, SMD, 10 µH, 1300 mA, 1812AS-100K-04
Order No.: 87D1018
MPN:
1812AS-100K-04
Series: 1812AS
1812AS-100K-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Chip inductance, 1812AS-100K-04, Fastron
Chip Inductor for RF Applications
Product type RF choke
Inductance 10 µH
DC current 1300 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.08 Ω
Measuring frequency 100 MHz
Quality Q Q 70
Design SMD
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.4 mm