1812AS-056K-04 | Fastron
RF choke, SMD, 56 nH, 1350 mA, 1812AS-056K-04
Order No.: 87D1021
MPN:
1812AS-056K-04
Series: 1812AS
1812AS-056K-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Chip inductance, 1812AS-056K-04, Fastron
Chip Inductor for RF Applications
Product type RF choke
Inductance 56 nH
DC current 1350 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.07 Ω
Measuring frequency 250 MHz
Quality Q Q 70
Design SMD
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.4 mm