1812AS-015K-04 | Fastron
RF choke, SMD, 15 nH, 1550 mA, 1812AS-015K-04
Order No.: 87D1025
MPN:
1812AS-015K-04
Series: 1812AS
1812AS-015K-04 Fastron Fixed Inductors
Subject to prior sale
Chip inductance, 1812AS-015K-04, Fastron
Chip Inductor for RF Applications
Product type RF choke
Inductance 15 nH
DC current 1550 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 0.035 Ω
Measuring frequency 500 MHz
Quality Q Q 70
Design SMD
Length 4.9 mm
Width 3.8 mm
Height 3.4 mm