1210F-330K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1210, 33 µH, 230 mA, 1210F-330K-01
Order No.: 79D5682
EAN: 4099891561260
MPN:
1210F-330K-01
Series: 1210F
1210F-330K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 704 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
RF inductor, 1210F-330K-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 33 µH
DC current 230 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 1.85 Ω
Measuring frequency 2.52 MHz
Quality Q Q 25
Design SMD 1210
Length 3.8 mm
Width 3 mm
Height 2.4 mm