1210F-151K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1210, 150 µH, 130 mA, 1210F-151K-01
Order No.: 79D5693
EAN: 4099891561314
MPN:
1210F-151K-01
Series: 1210F
1210F-151K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 804 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
RF inductor, 1210F-151K-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 150 µH
DC current 130 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 6.1 Ω
Measuring frequency 0.796 MHz
Quality Q Q 30
Design SMD 1210
Length 3.8 mm
Width 3 mm
Height 2.4 mm