1210F-121J-01 | Fastron
RF choke, SMD 1210, 120 µH, 140 mA, 1210F-121J-01
Order No.: 74D3152
EAN: 4099889009101
MPN:
1210F-121J-01
Series: 1210F
1210F-121J-01 Fastron Fixed Inductors Image 1
1210F-121J-01 Fastron Fixed Inductors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Chip inductor for RF applications, type Fastron 1210AS./1210F.
Size 1210, molded in epoxy resin, smooth finish. Solderable up to max. +260 °C/10 s.
With ferrite carrier material, type 1210F.
Product type RF choke
Inductance 120 µH
DC current 140 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 5.2 Ω
Measuring frequency 796 kHz
Quality Q Q 30
Design SMD 1210
Length 3.8 mm
Width 3 mm
Height 2.4 mm