1210F-102J-04 | Fastron
RF choke, SMD 1210, 1000 µH, 0.055 A, 1210F-102J-04
Order No.: 79D5697
MPN:
1210F-102J-04
Series: 1210F
1210F-102J-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
3000 pcs.
RF choke, 1210F-102J-04, Fastron
Product type RF choke
Inductance 1000 µH
DC current 0.055 A
Tolerance ±5 %
DC resistance 32 Ω
Measuring frequency 0.796 MHz
Quality Q Q 18
Design SMD 1210
Length 4 mm
Width 3.8 mm
Height 2.4 mm