1210F-101J-04 | Fastron
RF choke, SMD 1210, 100 µH, 145 mA, 1210F-101J-04
Order No.: 79D5699
MPN:
1210F-101J-04
Series: 1210F
1210F-101J-04 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
3000 pcs.
RF choke, 1210F-101J-04, Fastron
Applications
  • Mobile telecommunication
  • Automotive subsystems
  • Wireless communication
Technical specifications
Filter Property Value
Product type RF choke
Inductance 100 µH
DC current 145 mA
Tolerance ±5 %
DC resistance 4.7 Ω
Measuring frequency 2.52 MHz
Quality Q Q 22
Design SMD 1210
Length 3.8 mm
Width 3 mm
Height 2.4 mm