1008F-330K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1008, 33 µH, 180 mA, 1008F-330K-01
Order No.: 79D5828
EAN: 4099891561741
MPN:
1008F-330K-01
Series: 1008F
1008F-330K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 1,817 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
RF inductor, 1008F-330K-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 33 µH
DC current 180 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 8.9 Ω
Measuring frequency 7.9 MHz
Quality Q Q 22
Design SMD 1008
Length 2.9 mm
Width 2.8 mm
Height 2.1 mm