1008F-220K-01 | Fastron
RF choke, SMD 1008, 22 µH, 200 mA, 1008F-220K-01
Order No.: 79D5837
EAN: 4099891561765
MPN:
1008F-220K-01
Series: 1008F
1008F-220K-01 Fastron Fixed Inductors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 4 Days: 714 pcs. - if ordered today
Subject to prior sale
RF inductor, 1008F-220K-01, Fastron
Product type RF choke
Inductance 22 µH
DC current 200 mA
Tolerance ±10 %
DC resistance 6.8 Ω
Measuring frequency 7.9 MHz
Quality Q Q 22
Design SMD 1008
Length 2.9 mm
Width 2.8 mm
Height 2.1 mm