SMCJ33A-13-F | Diodes
SMD TVS diode, unidirectional, 1.5 kW, 33 V, DO-214AB, Diodes SMCJ33A-13-F
Order No.: 32S3801
EAN: 4099879068224
MPN:
SMCJ33A-13-F
Series: SMCJ
SMCJ33A-13-F Diodes TVS Diodes Image 1
SMCJ33A-13-F Diodes TVS Diodes Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 1 Week
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
10 pcs.
SMD TVS diodes, type Diodes SMCJ.
High-speed response, package material to UL 94 V-0; Pulse peak losses: 1500 W. Package: SMC. Operating temperatures: –55 to +150 °C.
Unidirectional version.
Technical attributes (type, rated voltage, breakdown voltage): SMCJ33A-13-F, 33 V, 36.7 to 40.6 V
Technical specifications
Filter Property Value
Version unidirectional
Pulse power loss 1.5 kW
Rated blocking voltage 33 V
Breakdown voltage 36.7 V
Continuous power loss 5 W
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 150 °C