CPS-I3000.150 | CAMTEC
Laboratory power supply, 0 bis 150 V, 0 to 25 A, 3000 W, 184-264 VAC/250-375 VDC, CPS-I3000.150
Order No.: 25K8729
EAN: 04262552172352
MPN:
CPS-I3000.150
3041107005CA
Series: CPS-i3000
CPS-I3000.150 CAMTEC Bench Power Supplies and Loads
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 5 Weeks
1 pcs.
Lab power supply, CPS-I3000.0150, CAMTEC
Filter Property Value
Output voltage DC 0 to 150 V
Range of Output Currence 0 to 25 A
Power 3000 W
Input voltage AC 184-264 VAC/250-375 VDC
efficiency 94 %
Width 84 mm
Height 126.4 mm
Depth 444 mm