Q19F1CXXR24E | APEM
Signal light, 24 V (DC), red, 10 mcd, Mounting Ø 19 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1, Q19F1CXXR24E
Order No.: 31G7050
EAN: 4099889581706
MPN:
Q19F1CXXR24E
Series: Q19F1CXX
Q19F1CXXR24E APEM Signal Lamps, Indicators, Arrays
Subject to prior sale
Panel Mount LED Indicator, Q19F1CXXR24E, APEM
Q SERIES Ø12mm (.472") Panel Mount LED Indicator.
  • 8mm colored diffused epoxy lens or 8mm water clear super bright LEDs
Technical Data
  • Current rated: 20 mA
  • LED Colour: red
  • Rated voltage (DC): 24 V
  • Inside diameter: 12 mm
Connection solder connection/2.8 mm
Diode Diameter 10 mm
Installation diameter 19 mm
Farbe der Beleuchtung red
Luminous intensity 0.01 cd
Assembly PCB mounting
Rated voltage (DC) 24 V
Rated current 20 mA
Grid 1.25 mm