POS400JT-77-82KAA | Vitrohm
Metal oxide film resistor, 82 kΩ, 4 W, ±5 %, POS400JT-77-82KAA
Order No.: 29E788
EAN: 4099879675064
MPN:
POS400JT-77-82KAA
PO591-05T82K
Series: PO
POS400JT-77-82KAA Vitrohm Wirewound Resistors
Image may differ
Next delivery: 350 pcs. on 2026-09-18
10 pcs.
50 pcs.
Subject to prior sale
Metal oxide film resistor, POS400JT-77-82KAA, Vitrohm
Metal Oxide Film Resistor, 82 kΩ, 4 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 82 kΩ
Tolerance ±5 %
Power 4 W
Version metal oxide resistor
Temperature coefficient ±200 ppm/K
Isolation voltage 500 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 200 °C
diameter 9 mm
Length 20 mm