POS200GT-73-3R9AA | Vitrohm
Metal oxide film resistor, 3.9 Ω, 2 W, ±2 %, POS200GT-73-3R9AA
Order No.: 32E674
EAN: 4099879683458
MPN:
POS200GT-73-3R9AA
PO593-02T3R9
Series: PO
POS200GT-73-3R9AA Vitrohm Wirewound Resistors
Image may differ
Available: 678 pcs.
Subject to prior sale
Metal oxide film resistor, POS200GT-73-3R9AA, Vitrohm
Metal Oxide Film Resistor, 3.9 Ω, 2 W, ±2 %
Filter Property Value
ohmic resistance 3.9 Ω
Tolerance ±2 %
Power 2 W
Version metal oxide resistor
Temperature coefficient ±200 ppm/K
Isolation voltage 500 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 200 °C
diameter 4.5 mm
Length 11.5 mm