POS200JT-73-820RAA | Vitrohm
Metal oxide film resistor, 820 Ω, 2 W, ±5 %, POS200JT-73-820RAA
Order No.: 18E716
EAN: 4099879673503
MPN:
POS200JT-73-820RAA
PO593-05T820R
Series: PO
POS200JT-73-820RAA Vitrohm Wirewound Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Next delivery: 322 pcs. on 2026-11-06
Subject to prior sale
Metal oxide film resistor, POS200JT-73-820RAA, Vitrohm
Metal Oxide Film Resistor, 820 Ω, 2 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 820 Ω
Tolerance ±5 %
Power 2 W
Version metal oxide resistor
Temperature coefficient ±200 ppm/K
Isolation voltage 500 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 200 °C
diameter 4.5 mm
Length 11.5 mm