POS200JT-73-680RAA | Vitrohm
Metal oxide film resistor, 680 Ω, 2 W, ±5 %, POS200JT-73-680RAA
Order No.: 18E712
EAN: 4099879673497
MPN:
POS200JT-73-680RAA
PO593-05T680R
Series: PO
POS200JT-73-680RAA Vitrohm Wirewound Resistors
Image may differ
Available: 1,401 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
50 pcs.
250 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Metal oxide film resistor, POS200JT-73-680RAA, Vitrohm
Metal Oxide Film Resistor, 680 Ω, 2 W, ±5 %
Features
  • High power dissipation 4[W]
  • “Z” preforming ; Other preforming available
  • RoHs & REACH Compliant
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 680 Ω
Tolerance ±5 %
Power 2 W
Design axial
Assembly THT
Version metal oxide resistor
Temperature coefficient ±200 ppm/K
Isolation voltage 500 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 200 °C
diameter 4.5 mm
Length 11.5 mm