POS200JT-73-4M7AA | Vitrohm
Metal oxide film resistor, 4.7 MΩ, 2 W, ±5 %, POS200JT-73-4M7AA
Order No.: 32E824
EAN: 4099879684240
MPN:
POS200JT-73-4M7AA
PO593-05T4M7
Series: PO
POS200JT-73-4M7AA Vitrohm Wirewound Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 719 pcs.
1000 pcs.
2500 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Metal oxide film resistor, POS200JT-73-4M7AA, Vitrohm
Metal Oxide Film Resistor, 4.7 MΩ, 2 W, ±5 %
Filter Property Value
ohmic resistance 4.7 MΩ
Tolerance ±5 %
Power 2 W
Version metal oxide resistor
Temperature coefficient ±200 ppm/K
Isolation voltage 500 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 200 °C
diameter 4.5 mm
Length 11.5 mm