KHS10AKB-AX-33KAA | Vitrohm
Wirewound resistor, 33 kΩ, 9 W, ±10 %, KHS10AKB-AX-33KAA
Order No.: 48E510
EAN: 4099879695680
MPN:
KHS10AKB-AX-33KAA
Series: KH
KHS10AKB-AX-33KAA Vitrohm Wirewound Resistors Image 1
KHS10AKB-AX-33KAA Vitrohm Wirewound Resistors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 194 pcs.
Available in 4 Days: 1,100 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
200 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Wire-wound resistors, tolerance 10 %, type Vitrohm KH.
Rated load 9.0 W, type KH214-8.
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 33 kΩ
Tolerance ±10 %
Power 9 W
Design axial
Assembly THT
Version wirewound resistor
Temperature coefficient ±10 ppm/K
Isolation voltage 2 kV
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 350 °C
Length 38 mm
Width 9 mm
Height 9 mm