WK202070A3302J2200 | Vishay
Metal oxide film resistor, 33 kΩ, 1 W, ±5 %, WK202070A3302J2200
Order No.: 18E268
EAN: 4099879673053
MPN:
WK202070A3302J2200
Series: WK2
WK202070A3302J2200 Vishay Wirewound Resistors Image 1
WK202070A3302J2200 Vishay Wirewound Resistors Image 2
Image may differ
Available: 2,310 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
500 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Metal oxide film resistors, 1.0 W, tolerance 5.0 %, type Vishay/Draloric WK2.
Filter Property Value
ohmic resistance 33 kΩ
Tolerance ±5 %
Power 1 W
Version metal oxide resistor
Temperature coefficient ±200 ppm/K
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 200 °C
diameter 2.5 mm
Length 6.5 mm