WK202070A2700J2200 | Vishay
Metal oxide film resistor, 270 Ω, 1 W, ±5 %, WK202070A2700J2200
Order No.: 18E168
EAN: 4099879672872
MPN:
WK202070A2700J2200
Series: WK2
WK202070A2700J2200 Vishay Wirewound Resistors Image 1
WK202070A2700J2200 Vishay Wirewound Resistors Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available: 325 pcs.
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
100 pcs.
300 pcs.
1000 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
Metal oxide film resistors, 1.0 W, tolerance 5.0 %, type Vishay/Draloric WK2.
Filter Property Value
ohmic resistance 270 Ω
Tolerance ±5 %
Power 1 W
Version metal oxide resistor
Temperature coefficient ±200 ppm/K
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 200 °C
diameter 2.5 mm
Length 6.5 mm