MBB0207VD2672BC100 | Vishay
Metal film resistor, 26.7 kΩ, 0.4 W, ±0.1 %, MBB0207VD2672BC100
Order No.: 03E9278
EAN: 4099879653895
MPN:
MBB0207VD2672BC100
Series: MBB 0207
MBB0207VD2672BC100 Vishay Wirewound Resistors
1000 pcs.
Metal film resistor, MBB0207VD2672BC100, Vishay
Filter Property Value
ohmic resistance 26.7 kΩ
Tolerance ±0.1 %
Power 0.4 W
Version metal film resistor
Temperature coefficient ±25 ppm/K
Isolation voltage 75 V
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 125 °C
diameter 2.5 mm
Length 6.5 mm