WSR2R3300FEA | Vishay
Resistor, metal strip, SMD 4527, 330 mΩ, 2 W, ±1 %, WSR2R3300FEA
Order No.: 09E1466
EAN: 4099879201911
MPN:
WSR2R3300FEA
Series: WSR
WSR2R3300FEA Vishay SMD Resistors Image 1
WSR2R3300FEA Vishay SMD Resistors Image 2
1500 pcs.
SMD metal strip resistors, size 4527, 2.0 to 5.0 W, tolerance 1.0 %, series Power Metal Strip, type Vishay/Dale WSR.
Encapsulated design for high temperatures, low self-inductance (0.5 bis 5.0 nH), for current measurements and pulse applications
2.0 W, type WSR-2.
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 330 mΩ
Tolerance ±1 %
Power 2 W
Design SMD 4527
Temperature coefficient ±75 ppm/K
Technology metal strip
min. operating temperature -65 °C
max. operating temperature 275 °C
Length 11.56 mm
Height 2.41 mm