MCS04020C3303FE000 | Vishay
Resistor, thin film, SMD 0402 (1005), 330 kΩ, 0.063 W, ±1 %, MCS04020C3303FE000
Order No.: 07E354
EAN: 4099879180377
MPN:
MCS04020C3303FE000
Series: MCS 0402
MCS04020C3303FE000 Vishay SMD Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 12 Weeks
Subject to prior sale
10000 pcs.
SMD thin-film resistor, MCS 0402 TK50 1% 330K, Beyschlag
Resistor, Thin film, SMD 0402, 330 kΩ, 0.063 W, ±1 %
Filter Property Value
ohmic resistance 330 kΩ
Tolerance ±1 %
Power 0.063 W
Design SMD 0402 (1005)
Temperature coefficient ±50 ppm/K
Technology thin film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 1 mm
Width 0.5 mm
Height 0.32 mm