MCS04020C2203FE000 | Vishay
Resistor, thin film, SMD 0402 (1005), 220 kΩ, 0.063 W, ±1 %, MCS04020C2203FE000
Order No.: 07E352
EAN: 4099879180308
MPN:
MCS04020C2203FE000
Series: MCS 0402
MCS04020C2203FE000 Vishay SMD Resistors
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 14 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
10000 pcs.
SMD thin-film resistor, MCS 0402 TK50 1% 220K, Beyschlag
Resistor, Thin film, SMD 0402, 220 kΩ, 0.063 W, ±1 %
Features
  • Approved according to EN 140401-801
  • Excellent overall stability: Class 0.5
  • Advanced thin film technology
  • Compatible with lead (Pb)-free and lead containing soldering processes
  • Lead (Pb)-free and RoHS compliant
Technical specifications
Filter Property Value
ohmic resistance 220 kΩ
Tolerance ±1 %
Power 0.063 W
Design SMD 0402 (1005)
Temperature coefficient ±50 ppm/K
Technology thin film
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 155 °C
Length 1 mm
Width 0.5 mm
Height 0.32 mm