534B1104JC | Vishay
Wire-wound potentiometer, 10 turns, 100 kΩ, 2 W, linear, solder lug, 534B1104JC
Order No.: 67E860
EAN: 4099879970770
MPN:
534B1104JC
Series: 534
534B1104JC Vishay Potentiometers Image 1
534B1104JC Vishay Potentiometers Image 2
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: 36 Weeks
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
100 pcs.
Multi turn wirewound potentiometer, 534-104 100K, Vishay
Technical specifications
Filter Property Value
Version wire-wound potentiometer
ohmic resistance 100 kΩ
Power 2 W
Assembly straight
Track Taper linear
Rotary range, electrical 3600 °
Mechanic rotary range 3600 °
max. number of revolutions 10
axle diameter 6.35 mm
Connection solder lug
Length 22.2 mm
Width 19.1 mm
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 125 °C