TSR 0.5-24150SM | TRACO POWER
DC converter, 18-32 VDC, 8 W, 1 output, 15 VDC, 97 % efficiency, TSR 0.5-24150SM
Order No.: 32C2805
EAN: 7613441047126
MPN:
TSR 0.5-24150SM
Series: TSR 0.5SM
TSR 0.5-24150SM TRACO POWER DC/DC Converters
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Available in 7 Days: 100 pcs. - if ordered today
Total Price:
Price list
Quantity
Price per unit*
1 pcs.
10 pcs.
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
DC/DC converters, Traco TSR 0.5-24150SM
Technical specifications
Filter Property Value
Number of outputs 1
Output current 500 mA
Output voltage DC 15 VDC
Input voltage AC 18-32 VDC
Power 8 W
efficiency 97 %
Design SMD
Length 15.3 mm
Width 9.6 mm
Height 9.2 mm