VEV227M035S0ANH03K | Teapo
Electrolytic capacitor, 220 µF, 35 V (DC), ±20 %, SMD, Ø 10 mm, VEV227M035S0ANH03K
Order No.: 10D4378
EAN: 4099879865526
MPN:
VEV227M035S0ANH03K
EV220UF/35V
Series: EV
VEV227M035S0ANH03K Teapo Electrolytic Capacitors Image 1
VEV227M035S0ANH03K Teapo Electrolytic Capacitors Image 2
VEV227M035S0ANH03K Teapo Electrolytic Capacitors Image 3
Image may differ
NCNR (non cancelable / non returnable)
Standard delivery time from the manufacturer is: On Request
Total Price:
*incl. VAT plus shipping costs
Subject to prior sale
500 pcs.
SMD aluminum electrolytic capacitor, type Teapo EV.
For surface mounting. Very low impedance
Rated voltage 35 VDC, type EV.
Technical specifications
Filter Property Value
Version polar
Capacity 220 µF
Rated voltage (DC) 35 V
Tolerance ±20 %
Ripple current 600 mA
Design SMD
diameter 10 mm
Length 10.2 mm
min. operating temperature -55 °C
max. operating temperature 105 °C